Hem

Föreningen

Tävlingar

Länkar

Seriespel

Kalender

Sponsorer

Damgruppen

Arkiv

 

 Juniorsidan  

Grattis Maja Örnberg Länk

Första Sommar tour segern.

Grattis Anton Örnberg Nordisk Mästare Länk

SEB Next Generation avgjord

Lag SM Pojkar 18 Final

Kils TK-TSK Malmen 1-3

Lag SM Flickor 18

Ekerö TK - Kils TK 0-3

 

Bilder från Filipstads lägret.

Masters slutspel.

Masters 004

Bilder från Filipstads lägret.

Bra slut på året Pablo Open med 5 vinster

Christoffer Sandström Ps-17

Anton Örnberg Ps-15 + Ps-13 + Pd-15

Märta-Louise Söderberg Fs-13

GRATTIS!

 

Idrotts–Orden Värmland Karl Fredrik Söderberg stipendiat.

Bra spelat under SM-veckan i Båstad

2 tredje platser Märta-Louise Fd-12 och Anton Örnberg Pd-12

Maja Örnberg kvartsfinal Fd-16 och Anton Örnberg kvartsfinal Ps-12

Märta-Louise åttondelsfinal Fs-12 och Alicia Eriksson vann en omgång i Fs-12

 

Grattis till bra inne-SM.

Märta-Louis Söderberg och Maja Örnberg kvartsfinal.

Och Anton Örnberg åttondelsfinal.

 

Nu har Kils TK 2 nya RM-mästare.

Märta-Louise Söderberg FD-12 och Karl-Fredrik Söderberg i PD-16

Fina framgångar i Seat Salk Open

Två kvartsfinaler Märta-Louis Söderberg och Anton Örnberg.

En åttondelsfinal Maja Örnberg.

 

Mer bilder från avslutningen på Facebook, (kilstk).

 

Grattis Petrus till finalplatsen i UPP Hälsinge Open.

 

Grattis till ITF poängen. Länk till NWT-sport.

 

Maja Örnberg

         3 DM - Guld Grattis Maja, Märta-Louise och Anton

          Kils truppen i Båstad under Kalle Anka Slutspelet                            

Kil bästa klubben i Kalle Anka Slutspelet i Mariestad Länk till NWT.

Micke Lindström (tränare) Filip och Karl-Fredrik blev tvåor.

Maja, Anton och Märta-Louise vann sina pooler och vidare till Båstad

Så gick det i Kalle Anka Finalen i Båstad Länk till NWT !

Bofors Cup 2011 Länk till NWT  Länk Ten Tour

Filip Warnestad vann Ps-21

Emil Svensson blev 2:a Hs och med Robin Svensson 2:a Hd

Alicia Eriksson vann Åmåls Tennisvecka Fs-10

Junior SM

Kil hade 6 st deltagare i SM Växjö.

Maja Örnberg Kvartsfinal i Fs-16 Kvartsfinal i Fd-16

Märta Louise Söderberg vann 2 matcher i Fs-12 vann en i dubbel Fd-12

Anton Örnberg vann 3 singelmatcher i PS-12 Kvartsfinal i Pd-12

Övriga spelare Elisa Jemtrén, Filip Warnestad och Karl-Fredrik Söderberg.

Alla spelare var ett år unga i klasserna ser fram mot SM 2012.

               

KommunNytt December.

Julavslutning 2010 bilder här

Foto från läktaren under ALC-2010.

 

Kils TK grattar våra RM-mästare.

Filip Warnestad vann P-14 och Maja Örnberg vann F-14

 

Kalle, Filip och Maja ska kämpa för Kils TK